Liga & 1. division
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Resultater 2012-2013

Damer

Kvalifikation til Champions League

Viborg HK

Vistal Laczpol Gdynia POL

Balonmano Bera Bera ESP

LC Brühl Handball SUI

 

220912

Viborg

Viborg HK

LC Brûhl Handball

30-14

230912

Viborg

Viborg HK

Vistal Laczpol Gdynia

26-22

 

Champions League Gruppe A

1

Olchim Rm. Valcea ROU

6

6

0

0

170-129

41

12

2

Randers HK

6

3

0

3

166-156

10

6

3

Hypo NÖ AUT

6

3

0

3

156-153

3

6

4

Buxtehuder SV GER

6

0

0

6

134-188

-54

0

 

151012

Randers

Randers HK

Buxtehuder SV

36-26

201012

AUT

Hypo NÖ

Randers HK

32-25

271012

Randers

Randers HK

Olchim Rm. Valcea

20-24

041112

ROU

Olchim Rm. Valcea

Randers HK

27-23

111112

GER

Buxtehuder SV

Randers HK

27-33

181112

Randers

Randers HK

Hypo NÖ

29-20

 

Hovedrunden - gruppe 1

1

Györi AUDI ETO KC HUN

6

6

0

0

160-122

38

12

2

Larvik HK NOR

6

4

0

2

146-133

13

8

3

Buducnost MNE

6

1

1

4

116-139

-23

3

4

Randers HK

6

0

1

5

129-157

-28

1

 

260113

NOR

Larvik HK

Randers HK

25-19

110213

Randers

Randers HK

Györi AUDI ETO KC

18-25

170213

MNE

Buducnost

Randers HK

24-22

020313

Randers

Randers HK

Buducnost

20-20

090313

Randers

Randers HK

Larvik HK

26-31

160313

HUN

Györi AUDI ETO KC

Randers HK

32-24

 

Champions League Gruppe D

1

Zvezda Zvenigorod RUS

6

5

0

1

154-142

12

10

2

Buducnost MNE

6

4

0

2

149-134

15

8

3

Thüringer HC GER

6

3

0

3

146-153

-7

6

4

Viborg HK

6

0

0

6

143-163

-20

0

 

141012

GER

Thüringer HC

Viborg HK

34-30

211012

Viborg

Viborg HK

Buducnost

20-26

281012

Viborg

Viborg HK

Zvezda Zvenigorod

27-28

041112

RUS

Zvezda Zvenigorod

Viborg HK

20-17

111112

Viborg

Viborg HK

Thüringer HC

26-29

181112

MNE

Buducnost

Viborg HK

26-23

 

EHF CUP – runde 2

201012

Holstebro

Team Tvis Holstebro

ZRK ”Borac” Banja Luka BIH

54-22

211012

Holstebro

ZRK ”Borac” Banja Luka BIH

Team Tvis Holstebro

25-42

 

EHF Cup – runde 3

101112

SWE

Lugi SWE

Team Tvis Holstebro

24-39

181112

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Lugi SWE

33-26

 

101112

Ikast

Helvetia Bm. Alcobendas ESP

FC Midtjylland

14-37

181112

Brande

FC Midtjylland

Helvetia Bm. Alcobendas ESP

37-18

 

EHF Cup 4 – 1/8-finaler

020213

SLO

FC Midtjylland

RK GEN-I Zagorje

31-28

030213

SLO

RK GEN-I Zagorje

FC Midtjylland

22-28

 

020213

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Lada

24-19

100213

RUS

Lada

Team Tvis Holstebro

30-30

 

EHF Cup 5 – 1/4-finaler

090313

Ikast

FC Midtjylland

HC "Kuban" Krasnodar

39-21

160313

RUS

HC "Kuban" Krasnodar

FC Midtjylland

26-22

 

100313

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Tertnes

36-29

170313

NOR

Tertnes

Team Tvis Holstebro

33-30

 

EHF Cup 6 – 1/2-finaler

060413

Ikast

FC Midtjylland

Team Tvis Holstebro

22-29

130413

Holstebro

Team Tvis Holstebro

FC Midtjylland

18-24

 

 EHF Cup 7 – finaler

050513

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Metz Handball

31-35

120513

FRA

Metz Handball

Team Tvis Holstebro

28-33

 

Cup Winners Cup

Cup Winners Cup 3

 

101112

NED

H.V. Quintus NED

Team Esbjerg

23-26

171112

Esbjerg

Team Esbjerg

H.V. Quintus NED

36-25

 

 Cup Winners Cup 4 – 1/8-finaler

020213

RUS

Rostov - DON

Team Esbjerg

29-28

030213

RUS

Team Esbjerg

Rostov - DON

28-31

 

Herrer

Champions League

Gruppe C

1

KS Vive Targi Kielce POL

10

10

0

0

305-249

56

20

2

HC Metalurg MKD

10

7

0

3

271-215

56

14

3

Gorenje Velenje SLO

10

6

0

4

281-250

31

12

4

Bjerringbro Silkeborg DEN

10

4

0

6

259-281

-22

8

5

St. Petersburg HC RUS

10

2

0

8

266-294

-28

4

6

Chambery Savoie Handball FRA

10

1

0

9

225-318

-93

2

 

300912

POL

KS Vive Targi Kielce

Bjerringbro Silkeborg

35-26

071012

Kjellerup

Bjerringbro Silkeborg

Chambery Savoie Handball

25-23

141012

Kjellerup

Bjerringbro Silkeborg

HC Metalurg

23-26

171012

SLO

Gorenje Velenje

Bjerringbro Silkeborg

31-23

181112

RUS

St. Petersburg HC

Bjerringbro Silkeborg

23-35

251112

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

St. Petersburg HC

31-22

021212

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

KS Vive Targi Kielce

25-34

100213

FRA

Chambery Savoie Handball

Bjerringbro Silkeborg

29-26

170213

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

Gorenje Velenje

27-26

240213

MKD

HC Metalurg

Bjerringbro Silkeborg

32-18

 

Champions League 1/8-finaler

170313

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

FC Barcelona Intersport

26-32

240313

ESP

FC Barcelona Intersport

Bjerringbro Silkeborg

26-24

 

EHF CUP

EHF Cup runde 1

150912

Kolding

London GD HC GBR

KIF Kolding

16-46

160912

Vamdrup

KIF Kolding

London GD HC GBR

42-16

 

EHF Cup runde 2

131012

POL

Tauron Stal Mielec

Team Tvis Holstebro

29-26

201012

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Tauron Stal Mielec

30-24

 

121012

Glostrup

KIF Kolding

HC Lovcen MNE

34-17

131012

Vordingborg

HC Lovcen MNE

KIF Kolding

31-32

 

EHF Cup runde 3

251112

RUS

Permskie medvedi

KIF Kolding

30-27

021212

Kolding

KIF Kolding

Permskie medvedi

41-24

 

251112

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Saint-Raphael Var Handball

35-19

021212

FRA

Saint-Raphael Var Handball

Team Tvis Holstebro

35-32

 

Gruppespil B

1

Rhein-Neckar Löwen GER

6

5

0

1

185-150

35

10

2

KIF Kolding

6

3

0

3

158-145

13

6

3

Tatran Presov SVK

6

3

0

3

167-184

-17

6

4

HC Motor Zaporozhye UKR

6

1

0

5

150-181

-31

2

 

090213

UKR

HC Motor Zaporozhye

KIF Kolding

21-24

170213

Kolding

KIF Kolding

Tatran Presov

37-17

240213

Brøndby

KIF Kolding

Rhein-Neckar Löwen

25-23

100313

GER

Rhein-Neckar Löwen

KIF Kolding

28-25

170313

Horsens

KIF Kolding

HC Motor Zaporozhye

25-27

230313

SVK

Tatran Presov

KIF Kolding

29-22

 

Gruppespil C

1

Team Tvis Holstebro

6

3

2

1

170-157

13

8

2

RK Maribor Branik SLO

6

3

1

2

170-165

5

7

3

Orlen Wisla Plock POL

6

3

0

3

164-158

6

6

4

Elverrum Handball Herrer NOR

6

1

1

4

155-179

-24

3

 

 

100213

Holstebro

Team Tvis Holstebro

RK Maribor Branik

26-26

160213

POL

Orlen Wisla Plock

Team Tvis Holstebro

28-29

240213

NOR

Elverrum Handball Herrer

Team Tvis Holstebro

28-28

100313

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Elverrum Handball Herrer

33-18

160313

SLO

RK Maribor Branik

Team Tvis Holstebro

31-27

240313

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Orlen Wisla Plock

27-26

 

EHF Cup – 1/4 finaler

200413

Brøndby

KIF Kolding

Team Tvis Holstebro

24-24

280413

Holstebro

Team Tvis Holstebro

KIF Kolding

27-26

 

EHF Cup – Final4

Semifinale

180513

FRA

Team Tvis Holstebro

HBC Nantes

20-26

Kampen om 3.-4. plads

190513

FRA

Team Tvis Holstebro

Frisch auf Göppingen

28-27

 

 

Vælg forbund

Luk