Turneringer & Stævner
Del

Aktivitetsplan

Aktivitetsplan for vinterturneringen 2022-23

22.06.22

Puljeinddeling for 2. division og 3. division fra DHF, samt Kval-rækken og Serie 1 i HRØ for senior.

22.06.22 – 11.09.22

Planlægningsrunde for perioden 22.09.22 – 31.12.22 for 2. division og 3. division.

10.08.22

Tilmelding af hold fra Bornholm af hensyn til halbestilling.

10.08.22

Tilmelding til niveaustævner til weekend 1 og 2 den 27. – 28. august 2022 og 3. – 4- september 2022, samt forventet tilmelding til weekend 3 og 4 den 10. – 11. september 2022 og 17. – 18. september 2022, dog med mulighed for ændringer af tilmelding til weekend 3 og 4 senest i perioden 23. august 2021 til 4. september 2022.

13.08.22

Lister fra HRØ til foreningerne fremsendes for hold som skal seedes af foreningerne.

13.08.22

Tilmelding af hold til LP/Santander Cup.

21.08.22

Foreninger fremsender lister retur til HRØ med seedninger.

22.08.22

Seedningsmøde 1.

23.08.22 - 04.09.22

Mulighed for ændring af tilmelding til niveaustævner til weekend 3 og 4 den 10. – 11. september 2022 og 17. – 18- september 2022.

27. - 28.08.22

Runde 1 for niveaustævner.

03. - 04.09.22

Runde 2 for niveaustævner.

10. - 11.09.22

Runde 3 for niveaustævner.

11.09.22

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 22.09.22 – 30.09.22 for Kval-rækken og S1.

11.09.22

Sidste frist for planlægning af kampe for 1. halvdel i 2. division og

3. division for senior, dog med mulighed for regulering af tider i perioden 23.09 – 25.09.22.

12.09.22

Tilmelding af hold for senior og oldies, samt HRØ pokalturnering for senior.

17. - 18.09.22

Runde 4 for niveaustævner.

18.09.22

Tilmelding af hold for ungdom, samt ungdomspokal 1.

19.09.22

Seedningsmøde 2.

24. - 25.09.22

Opstart af turneringskampe for 2. division og 3. division, samt kval-rækken og S1.

23. – 25.09.22

Puljeinddeling for øvrige hold og planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 01.10.22 – 11.12.22.

26.09.22

Sidste frist for gebyrfrie flytninger (Efter aftale indbyrdes)

27.09.22

Turneringen er endelig for 1. halvdel kl. 16.00.

01. - 02.10.22

Opstart af turneringskampe for S2 – S4 og oldies-rækkerne, samt ungdomsrækkerne, incl. U-19 Liga.

28.10.22

Stævne for U-13, U-15 og U-17 med 2 kampe pr. hold

28. - 29.10.22

Opstart af turneringskampe for turneringen på Bornholm.

19.11.22

Tilmelding af hold for ungdomspokal 2.

26.11.22

Stævne for U-13, U-15 og U-17 med 2 kampe pr. hold

10. – 11.12.22

Evt. 3er spil i ungdomsrækkerne. Så slutter turneringen den 04.12.22.

11.12.22

Turnering slutter for 1. halvdel åbne rækker for senior, oldies og ungdom.

16. – 21.12.22

Planlægningsrunde 3 af kampe for perioden 03.01.23 – 02.04.23.

27.12.22

Sidste frist for gebyrfrie flytninger (Efter aftale indbyrdes)

29.12.22

Turnering for 2 halvdel er endelig kl. 14.00.

07. – 08.01.23

Første weekend i 2023 - Opstart af turneringskampe for 2. halvdel for alle hold.

04.02.23

Stævne for U-13, U-15 og U-17 med 2 kampe pr. hold

04.03.23

Finaler ungdomspokal 1.

11.03.23

Stævne for U-13, U-15 og U-17 med 2 kampe pr. hold

02.04.23

Turnering slutter.

15. – 16.04.23

Pulje/finalekampe samt op/nedkampe runde 1

15. – 16.04.23

Kval. DM U-17 og U-19.

19.04.23

Finalekampe U-15 1.division A og B og U-13 AA og A – Kamp 1.

22.04.23

Finaler ungdomspokal 2.

22.04.23 – 23.04.23

Op/nedkampe runde 2.

22.04.23 – 23.04.23

Medaljestævne for U-9, U-10 og U-11 – Tilmeldingsstævne for alle hold.

22.04.23 – 23.04.23

Medaljestævne for ungdomshold for U-12 og ældre – Tilmeldingsstævne for alle hold.

23.04.23

Finalekampe U-15 1.division A og B og U-13 AA og A – Kamp 2.

22.04.23 – 23.04.23

DM U-17 og U-19.

29.04.23 – 30.04.23

Finalekampe U-15 1.division A og B.

 07.05.23

Finalekampe U-13 AA og A.

 

 

 

Landspokalturneringen

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

6. oktober

2. runde

10. november

3. runde

8. december

4. runde

19. januar

5. runde

2. marts

6. runde

11. maj

 

 

HRØ-pokalturneringen

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

17. november

2. runde

15. december

3. runde

12. januar

4. runde

2. februar

5. runde

2. marts

6. runde - Finale

30. marts

 

 

Ungdomspokal 1

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

27. oktober

2. runde

17. november

3. runde

8. december

4. runde

2. februar

5. runde - Finaler

4. marts

Ungdomspokal 2

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

15. december

2. runde

19. januar

3. runde

9. februar

4. runde

23. marts  

5. runde - Finaler

22. april

 

 

 

 

 

 

Vælg forbund

Luk
ANNONCE