HRØ
Del

Aktivitetsplan

Aktivitetsplan for vinterturneringen 2021-22

09.06.21

Puljeinddeling for 2. division og 3. division fra DHF.

11.06.21 – 13.09.21

Planlægningsrunde for perioden 21.09.21 –20.12.21 for 2. division og 3. division.

30.06.21

Puljeinddeling for Kval-rækken og S1.

09.08.21

Tilmelding af hold fra Bornholm af hensyn til halbestilling.

09.08.21

Tilmelding/lister til niveaustævner til weekend 1 og 2 den 28. – 29. august 2021 og 4. – 5- september 2021, samt forventet tilmelding til weekend 3 og 4 den 11. – 12. september 2021 og 18. – 19- september 2021, dog med mulighed for ændringer af tilmelding til weekend 3 og 4 senest i perioden 24. august 2021 til 5. september 2021.

13.08.21

Lister fra HRØ til foreningerne fremsendes for hold som skal seedes af foreningerne.

13.08.21

Tilmelding af hold til LP/Santander Cup

22.08.21

Foreninger fremsender lister retur til HRØ med seedninger.

23.08.21

Seedningsmøde 1.

24.08.21 - 05.09.21

Mulighed for ændring af tilmelding til niveaustævner til weekend 3 og 4 den 11. – 12. september 2021 og 18. – 19- september 2021.

28. - 29.08.21

Runde 1 for niveaustævner.

04. - 05.09.21

Runde 2 for niveaustævner.

11. - 12.09.21

Runde 3 for niveaustævner.

11. – 13.09.21

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 21.09.21 – 01.10.21 for Kval-rækken.

13.09.21

Tilmelding af hold for senior og oldies, samt HRØ pokalturnering for senior.

13.09.21

Sidste frist for planlægning af kampe for 1. halvdel i 2. division og

3. division for senior, dog med mulighed for regulering af tider i perioden 23.09 – 26.09.21.

18. - 19.09.21

Runde 4 for niveaustævner.

19.09.21

Tilmelding af hold for ungdom, samt ungdomspokal 1.

20.09.21

Seedningsmøde 2.

23. – 25.09.21

Puljeinddeling for øvrige hold og planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 02.10.21 – 13.12.21.

25. - 26.09.21

Opstart af turneringskampe for 2. division og 3. division, samt kval-rækken.

26.09.21

Sidste frist for gebyrfrie flytninger (Efter aftale indbyrdes)

28.09.21

Turneringen er endelig for 1. halvdel kl. 16.00.

02. - 03.10.21

Opstart af turneringskampe for S1 – S4 og oldies-rækkerne, samt ungdomsrækkerne, incl. U-19 Liga.

30. - 31.10.21

Opstart af turneringskampe for turneringen på Bornholm.

31.10.21

Tilmelding af hold for ungdomspokal 2.

12.12.21

Turnering slutter for 1. halvdel åbne rækker for senior, oldies og ungdom.

18.12.21

Evt. 3er spil i U-15 1. division.

19. – 26.12.21

Planlægningsrunde 3 af kampe for perioden 04.01.22 – 10.04.21.

27.12.21

Sidste frist for gebyrfrie flytninger (Efter aftale indbyrdes)

29.12.21

Turnering for 2 halvdel er endelig kl. 12.00.

08. – 09.01.22

Første weekend i 2022 - Opstart af turneringskampe for 2. halvdel for alle hold.

12.03.22

Finaler ungdomspokal 1.

26.03.22

Finaler ungdomspokal 2.

03.04.22

Turnering slutter for U-15 1. div A og U-13 AA.

10.04.22

Turnering slutter. Turnering slutter dog den 3. april for U-15 1. div A og

U-13 AA.

10.04.22

Finalekampe U-15 1.division A og U-13 AA – Kamp 1.

23. – 24.04.22

Pulje/finalekampe samt op/nedkampe runde 1

24.04.22

Finalekampe U-15 1.division A og U-13 AA – Kamp 2.

30.04.22 – 01.05.22

Op/nedkampe runde 2.

30.04.22 – 01.05.22

Medaljestævne for U-9, U-10 og U-11 – Tilmeldingsstævne for alle hold.

30.04.22 – 01.05.22

Medaljestævne for ungdomshold for U-12 og ældre – Tilmeldingsstævne for alle hold.

30.04.22 – 01.05.22

DM U-17 og U-19.

FHF – Drenge

HRØ – Piger

07.05.22

Finalekampe U-15 1.division A.

08.05.22

Finalekampe U-13 AA.

 

 

 

Landspokalturneringen

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

7. oktober

2. runde

11. november

3. runde

16. december

4. runde

27. januar

5. runde

10. marts

6. runde

19. maj

 

 

HRØ-pokalturneringen

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

18. november

2. runde

16. december

3. runde

13. januar

4. runde

3. februar

5. runde

3. marts

6. runde - Finale

31. marts

 

 

Ungdomspokal 1

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

28. oktober

2. runde

18. november

3. runde

9. december

4. runde

3. februar

5. runde - Finaler

12. marts

Ungdomspokal 2

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

25. november

2. runde

16. december

3. runde

27. januar

4. runde

3. marts

5. runde - Finaler

26. marts

 

 

 

 

Vælg forbund

Luk
ANNONCE