Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

2. Division Herrer

Pulje 2

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2019
131198
17.
19:00 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Svendborg Idrætshal 17-25
131202
17.
19:30 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Ceres Park, Hal 1 21-26
131199
20.
18:45 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 20-20
131201
22.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 31-29
131200
23.
20:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad thansen ARENA 32-20
131203
24.
19:45 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 30-19
131206
25.
19:15 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Skæringhallen A 20-27
131209
26.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Ikærhallen, Give 27-24
131208
27.
19:00 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 25-23
131205
28.
14:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 2 30-31
131204
28.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 28-20
131207
29.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 26-29
oktober 2019
131211
02.
19:15 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 21-23
131214
02.
19:15 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Ceres Arena 34-29
131215
06.
16:00 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 24-20
131213
06.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 33-23
131210
06.
16:40 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Svendborg Idrætshal 27-21
131212
10.
19:30 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold thansen ARENA 24-30
131218
15.
19:00 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Svendborg Idrætshal 29-27
131220
16.
19:15 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Ceres Park, Hal 1 29-23
131216
19.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 24-20
131219
19.
15:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 31-25
131221
20.
16:00 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 32-26
131217
21.
19:30 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 36-29
131227
24.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Ikærhallen, Give 23-29
131223
27.
13:30 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 20-28
131225
27.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 21-37
131222
27.
17:00 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Skæringhallen A 25-31
131224
28.
20:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold thansen ARENA 18-29
131226
31.
20:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 28-19
november 2019
131228
01.
19:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 39-25
131232
02.
15:00 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 28-20
131231
03.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Skjern Bank Arena Skjern Bank Arena bane 2 30-26
131230
03.
16:15 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 thansen ARENA 27-27
131233
03.
16:15 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 25-23
131229
03.
16:40 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Svendborg Idrætshal 24-24
131239
07.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Ikærhallen, Give 27-24
131240
07.
19:30 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 21-27
131236
08.
20:15 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 19-25
131238
09.
16:40 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Ceres Park, Hal 1 21-28
131237
10.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 28-28
131235
10.
18:15 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Skæringhallen A 30-37
131234
11.
19:45 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 25-24
131242
13.
19:15 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Skæringhallen A 20-25
131243
15.
19:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 29-29
131241
16.
14:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 26-34
131245
16.
15:00 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Ikærhallen, Give 25-18
131244
17.
15:00 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 30-25
131246
19.
20:30 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Svendborg Idrætshal 27-24
131247
22.
20:15 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 20-21
131248
24.
15:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH thansen ARENA 24-30
131250
24.
15:40 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 29-22
131249
24.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 29-33
131251
24.
16:45 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 29-21
131257
28.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Ikærhallen, Give 28-30
131253
28.
20:00 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 23-35
131256
29.
19:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 29-20
december 2019
131255
01.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 29-29
131252
01.
16:40 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Svendborg Idrætshal 15-26
131263
05.
19:45 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 33-21
131260
06.
20:00 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Skæringhallen A 22-21
131259
07.
14:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 23-30
131262
07.
15:00 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Ceres Park, Hal 1 25-20
131258
07.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 28-25
131261
08.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 32-26
131254
12.
19:30 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus thansen ARENA 37-21
131267
15.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 23-23
januar 2020
131265
03.
18:45 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 27-20
131269
05.
16:00 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 31-24
131266
05.
19:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 thansen ARENA 37-27
131275
09.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Ikærhallen, Give 24-15
131272
11.
15:40 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Skæringhallen A 23-31
131273
12.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 20-25
131274
12.
15:00 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 33-27
131270
12.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 30-25
131280
15.
19:45 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Ourehallen 28-23
131281
16.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Ikærhallen, Give 23-26
131278
19.
15:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub thansen ARENA 22-21
131279
19.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 31-30
131277
19.
17:40 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 25-28
131276
19.
19:30 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Skæringhallen A 30-27
131268
20.
20:20 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Ceres Park, Hal 1 27-22
131286
23.
19:15 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Ceres Park, Hal 1 27-19
131285
23.
19:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 29-16
131283
23.
19:45 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 25-25
131287
26.
14:30 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 27-25
131282
26.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 35-24
131284
28.
19:00 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Svendborg Idrætshal 30-27
131293
30.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Ikærhallen, Give 26-30
131290
30.
20:00 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 24-30
februar 2020
131288
02.
14:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 20-33
131291
02.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2 38-22
131292
02.
16:40 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Ceres Park, Hal 3 (TD hallen) 24-28
131289
02.
19:30 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Skæringhallen A 30-33
131271
05.
20:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1 30-32
131264
08.
15:00 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Svendborg Idrætshal 18-26
131299
20.
19:45 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 28-31
131295
21.
19:00 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Svendborg Gymnasiehal 29-28
131298
21.
19:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1 26-23
131296
22.
15:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM thansen ARENA 29-27
131297
23.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1 24-22
131294
23.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen 34-26
131300
28.
19:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen
131304
28.
19:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1
marts 2020
131303
01.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1
131301
01.
15:25 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1
131302
01.
17:30 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Skæringhallen A
131305
05.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Søndermarkshallen, GiveSøndermarkshallen
131308
08.
15:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 thansen ARENA
131309
08.
16:00 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 SU`VI:T Arena SU`VI:T Arena (Gudme) - Hal 2
131311
08.
16:00 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen
131306
08.
16:30 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Svendborg Gymnasiehal
131310
08.
16:40 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Ceres Park, Hal 3 (TD hallen)
131307
08.
16:50 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1
131313
11.
19:00 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1
131326
11.
20:00 Fredericia Håndboldklub 2 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 thansen ARENA
131316
12.
19:30 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1
131317
14.
15:00 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 Ikærhallen, Give
131312
14.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen
131314
14.
17:00 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 GOG Håndbold 2 Skæringhallen A
131315
15.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1
131321
18.
19:45 GOG Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Silkeborg-Voel KFUM Vejstruplundhallen
131320
20.
19:15 HEI, Skæring 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HK Give Fremad Skæringhallen A
131322
20.
20:20 AGF, Århus 2. Division Herrer | Pulje 2 Fredericia Håndboldklub 2 FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2
131318
21.
15:00 Rækker Mølle Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Faaborg ØH Rækker Mølle-HallenRækker Mølle hallen
131319
21.
17:15 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 2. Division Herrer | Pulje 2 Skjern Håndbold 2 GuldagerhallerneGuldagerhallen, Hal 1
131323
22.
16:00 Grindsted GIF, Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 2 Svendborg Håndboldklub Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen
131329
26.
19:30 HK Give Fremad 2. Division Herrer | Pulje 2 Rækker Mølle Håndbold Ikærhallen, Give
131325
27.
19:00 Silkeborg-Voel KFUM 2. Division Herrer | Pulje 2 Grindsted GIF, Håndbold Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1
131328
28.
15:00 Faaborg ØH 2. Division Herrer | Pulje 2 SGI-Håndbold, Esbjerg 2 Forum FaaborgForum Faaborg - hal 1
131327
29.
15:00 Skjern Håndbold 2 2. Division Herrer | Pulje 2 HEI, Skæring 2 Skjern KulturcenterSkjern Kulturc. Hal 1
131324
29.
16:30 Svendborg Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 2 AGF, Århus Svendborg Idrætshal

Vælg forbund

Luk