Søg Håndboldinfo
Del

Jydsk Cup Damer, 4. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
februar 2020
246161
13.
20:30 Brande HK, S2 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Hogager GF, JS Brande-Hallerne Brande-Hallen A 18-31
246160
13.
Vorgod-Barde motion og fritid, JS Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Ravnstrup KFUM, JS Vorgod-Barde-Hallen Vorgod-Barde hallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
246167
13.
Varde HK, JS Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Sønderborg Håndbold, JS Lerpøthallen, Varde Fritidscenter Lerpøthallen, Varde Hal 1
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
246157
12.
20:40 HK 89 Båndbyerne, S2 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Støvring Håndbold, S1 Båndbyhallen, Storvorde 21-22
246158
12.
19:30 Ålbæk HK, S2 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Sortebakken HK, S1 Ålbæk Idrætscenter 29-28
246159
11.
20:15 Ørslevkloster Idrætsforening, S2 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Ørum Idrætsforening, S1 Ørslev-Klosterhallen Ørslevklosterhallen 23-27
246156
11.
19:30 IF Fremad Nørhalne, S2 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold, S1 Nørhalnehallen 25-24
246169
11.
19:00 HSR Klaring, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Erritsø G&IF, JS Juelsminde Hallerne Juelsminde Hallen 1 24-17
246165
06.
20:15 Torsted HK, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 AIA-Tranbjerg, S1 Torsted Hallen Torsted Hallen 2 17-27
246155
06.
20:15 Skalborg SK, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Vrå/Børglum IF, JS Agri Nord Idrætscenter 19-23
246163
06.
19:15 Galten fs, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Nørre Djurs HK, S1 Klank Idrætscenter AVK Hallen 20-19
246168
04.
20:15 Taulov-Skærbæk IF, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 BBI Saxburg, JS Elbohallerne Elbohallen Hal 2 22-27
246166
04.
18:50 Smidstrup-Skærup IF, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Gørding-Lourup IF, JS Smidstruphallen 26-23
246164
03.
19:00 Vorup FB, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Gødvad GIF, JS Ulvehøjhallen Ulvehøjhallen 1 33-19
januar 2020
246154
28.
20:45 Nibe HK, S1 Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 HS Han Herred, JS Nibe Idræts- & KulturCenter Nibe Idræts- & KulturCenter, Hal 1 18-21
246162
28.
19:30 Funder GF, JS Jydsk Cup Damer, 4. runde | Pulje 1 Asmild FH, JS Funder-Hallen Funder Hallen 26-16

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Vorup FB, S1 1 1 0 0 33 - 19 2
2 Hogager GF, JS 1 1 0 0 31 - 18 2
3 AIA-Tranbjerg, S1 1 1 0 0 27 - 17 2
4 Funder GF, JS 1 1 0 0 26 - 16 2
5 HSR Klaring, S1 1 1 0 0 24 - 17 2
6 BBI Saxburg, JS 1 1 0 0 27 - 22 2
7 Ørum Idrætsforening, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 27 - 23 2
8 Vrå/Børglum IF, JS 1 1 0 0 23 - 19 2
9 Smidstrup-Skærup IF, S1 1 1 0 0 26 - 23 2
10 HS Han Herred, JS 1 1 0 0 21 - 18 2
11 Ålbæk HK, S2 1 1 0 0 29 - 28 2
12 IF Fremad Nørhalne, S2 1 1 0 0 25 - 24 2
13 Støvring Håndbold, S1 1 1 0 0 22 - 21 2
14 Galten fs, S1 1 1 0 0 20 - 19 2
15 Vorgod-Barde motion og fritid, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
16 Varde HK, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
17 Sortebakken HK, S1 1 0 0 1 28 - 29 0
18 Strandby-Elling Håndbold, S1 1 0 0 1 24 - 25 0
19 HK 89 Båndbyerne, S2 1 0 0 1 21 - 22 0
20 Nørre Djurs HK, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 19 - 20 0
21 Gørding-Lourup IF, JS DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 23 - 26 0
22 Nibe HK, S1 1 0 0 1 18 - 21 0
23 Ørslevkloster Idrætsforening, S2 1 0 0 1 23 - 27 0
24 Skalborg SK, S1 1 0 0 1 19 - 23 0
25 Taulov-Skærbæk IF, S1 1 0 0 1 22 - 27 0
26 Erritsø G&IF, JS 1 0 0 1 17 - 24 0
27 Torsted HK, S1 1 0 0 1 17 - 27 0
28 Asmild FH, JS 1 0 0 1 16 - 26 0
29 Brande HK, S2 1 0 0 1 18 - 31 0
30 Gødvad GIF, JS 1 0 0 1 19 - 33 0
31 Ravnstrup KFUM, JS 1 0 0 1 0 - 0 0
32 Sønderborg Håndbold, JS 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE