Søg Håndboldinfo
Del

Santander Cup - LP Herrer, 2. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
november 2021
383180
11.
20:15 Sejs-Svejbæk IF S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 ASA, Århus, S1 Sejs Skolehal 18-28
383183
11.
19:30 Filskov Idrætsforening S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Them GF, JS Viadukthallen Filskov Viadukthallen 25-21
383168
11.
19:15 AIK Vejgaard, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 TØK/Hjortdal, S2 Filstedvejens Hal, Vejgaard Filstedvejens hal, Aalb. 23-20
383164
10.
20:30 IF Frem Skørping HK, S3 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 St. Restrup IF, S2 Skørping Idrætscenter Skørping Idrætscenter, Hal 1 19-20
383182
10.
20:00 AIA-Tranbjerg, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Randers KFUM, JS Grønløkkehallen Tranbj. 28-24
383175
09.
20:45 KLG Håndbold S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Snejbjerg SG & I, JS Alpi Hallerne, Lind Alpi Hallerne Hal 1
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
383163
09.
20:45 Ø.Brønderslev IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 IK 1919 Aalborg, JS Østsidehallen, Ø. Brønderslev 20-23
383185
09.
20:30 SIF Ansager , S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Tistrup/Hodde-CØ-05, Ølgod, JS Skovlund/Ansagerhallen 19-25
383186
09.
20:30 Jelling FS S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 Gormshallerne, Jelling Gormshallen 1, Jelling 22-18
383172
09.
20:00 Sdr. Omme IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Videbæk-Fiskbæk KFUM, JS Sdr. Omme Multicenter 26-24
383169
09.
19:45 IK Frem Sønderup-Suld. S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Aabybro HK, JS Stensbohallen 28-26
383178
09.
19:15 Kristrup Boldklub S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 BSS Sport, Aarhus, JS Tirsdalens Skole 29-38
383167
09.
19:00 Taars/Ugilt IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Aalborg Studenterne IF, JS Lendumhallen 17-25
383165
04.
20:15 Sæby HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Svenstrup Godthåb IF, JS Nordjyllandshallen, Sæby 29-34
383187
04.
20:00 Børkop HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Blåbjerg HK, JS Gauerslundhallen 30-24
383189
04.
20:00 Lundtoft IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Hoptrup-Marstrup IF, JS Kliplev Hallen Kliplevhallen 26-30
383173
04.
19:20 Bording KFUM, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Ørum Idrætsforening, S2 Bording-Hallen Bording - Hallen 22-33
383166
03.
20:30 Ålbæk HK, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Vestbjerg IF, S2 Ålbæk Idrætscenter 20-19
383176
03.
19:45 Århus Fremad, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Galten FS, JS Annexhallen 31-14
383171
02.
20:30 NSK Håndbold, Krunderup, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Farsø KFUM HK, JS Sir - Lyngbjerg Centret 25-28
383179
02.
20:20 Hornslet IF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 IF Ådalen, JS Hornslethallerne Hornslethallerne 1 18-15
383177
02.
20:15 SMIFF, Harridslev, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Mejlby/Haverslev KFUM, S1 Korshøjhallen 20-17
383190
02.
20:00 BBI Saxburg, JS Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Rødekro-Aabenraa Håndbold, JS Bylderup Idrætscenter Bylderup Idrætscenter, Hal 1
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
oktober 2021
383170
28.
20:30 IK Vest, Ranum, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Kibæk Idrætsforening, JS Ranum Multi Kultur Center 21-33
383184
28.
19:45 FSH, Holsted, S1 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 HSR Klakring 2020, JS MEDIUS Holsted MEDIUS Holsted, Hal 1 33-34
383174
26.
20:30 Vridsted IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Langhøj Håndbold, JS Vestfjendshallen 23-24
383181
26.
20:00 Hornbæk SF, JS Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Ry Håndbold, JS Hornbækhallen 34-26
383188
26.
20:00 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 2. runde | Pulje 1 Trelde GI, S1 Lyshøjhallen, Nr.Bjert Lyshøjhallen, Nr. Bjært 15-26

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Århus Fremad, S2 1 1 0 0 31 - 14 2
2 Kibæk Idrætsforening, JS 1 1 0 0 33 - 21 2
3 Ørum Idrætsforening, S2 1 1 0 0 33 - 22 2
4 Trelde GI, S1 1 1 0 0 26 - 15 2
5 ASA, Århus, S1 1 1 0 0 28 - 18 2
6 BSS Sport, Aarhus, JS 1 1 0 0 38 - 29 2
7 Hornbæk SF, JS 1 1 0 0 34 - 26 2
8 Aalborg Studenterne IF, JS 1 1 0 0 25 - 17 2
9 Børkop HK, S1 1 1 0 0 30 - 24 2
10 Tistrup/Hodde-CØ-05, Ølgod, JS 1 1 0 0 25 - 19 2
11 Svenstrup Godthåb IF, JS 1 1 0 0 34 - 29 2
12 Hoptrup-Marstrup IF, JS 1 1 0 0 30 - 26 2
13 AIA-Tranbjerg, S2 1 1 0 0 28 - 24 2
14 Filskov Idrætsforening S1 1 1 0 0 25 - 21 2
15 Jelling FS S2 1 1 0 0 22 - 18 2
16 Farsø KFUM HK, JS 1 1 0 0 28 - 25 2
17 IK 1919 Aalborg, JS 1 1 0 0 23 - 20 2
18 AIK Vejgaard, S2 1 1 0 0 23 - 20 2
19 SMIFF, Harridslev, S1 1 1 0 0 20 - 17 2
20 Hornslet IF, S3 1 1 0 0 18 - 15 2
21 IK Frem Sønderup-Suld. S1 1 1 0 0 28 - 26 2
22 Sdr. Omme IF, S2 1 1 0 0 26 - 24 2
23 HSR Klakring 2020, JS 1 1 0 0 34 - 33 2
24 Langhøj Håndbold, JS 1 1 0 0 24 - 23 2
25 St. Restrup IF, S2 1 1 0 0 20 - 19 2
26 Ålbæk HK, S2 1 1 0 0 20 - 19 2
27 Snejbjerg SG & I, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
28 BBI Saxburg, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
29 FSH, Holsted, S1 1 0 0 1 33 - 34 0
30 Vridsted IF, S2 1 0 0 1 23 - 24 0
31 IF Frem Skørping HK, S3 1 0 0 1 19 - 20 0
32 Vestbjerg IF, S2 1 0 0 1 19 - 20 0
33 Aabybro HK, JS 1 0 0 1 26 - 28 0
34 Videbæk-Fiskbæk KFUM, JS 1 0 0 1 24 - 26 0
35 NSK Håndbold, Krunderup, S1 1 0 0 1 25 - 28 0
36 Ø.Brønderslev IF, S1 1 0 0 1 20 - 23 0
37 TØK/Hjortdal, S2 1 0 0 1 20 - 23 0
38 Mejlby/Haverslev KFUM, S1 1 0 0 1 17 - 20 0
39 IF Ådalen, JS 1 0 0 1 15 - 18 0
40 Lundtoft IF, S1 1 0 0 1 26 - 30 0
41 Randers KFUM, JS 1 0 0 1 24 - 28 0
42 Them GF, JS 1 0 0 1 21 - 25 0
43 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 1 0 0 1 18 - 22 0
44 Sæby HK, S1 1 0 0 1 29 - 34 0
45 Blåbjerg HK, JS 1 0 0 1 24 - 30 0
46 SIF Ansager , S1 1 0 0 1 19 - 25 0
47 Ry Håndbold, JS 1 0 0 1 26 - 34 0
48 Taars/Ugilt IF, S1 1 0 0 1 17 - 25 0
49 Kristrup Boldklub S1 1 0 0 1 29 - 38 0
50 Sejs-Svejbæk IF S2 1 0 0 1 18 - 28 0
51 Bording KFUM, S2 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 22 - 33 0
52 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 1 0 0 1 15 - 26 0
53 IK Vest, Ranum, S1 1 0 0 1 21 - 33 0
54 Galten FS, JS 1 0 0 1 14 - 31 0
55 KLG Håndbold S2 1 0 0 1 0 - 0 0
56 Rødekro-Aabenraa Håndbold, JS 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE