Søg Håndboldinfo
Del

Jydsk Cup Herrer, 2. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
december 2021
389196
16.
20:45 Ø.Brønderslev IF, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Sæby HK, S1 Østsidehallen, Ø. Brønderslev 33-29
389203
16.
20:45 Nr. Søby IF, JS Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 VIF, Mors, JS Søby-Højslev Arena Vines-Hallen
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
389211
16.
20:30 Kristrup Boldklub S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Trustrup-Ålsrode IF, JS Tirsdalens Skole
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
389207
16.
20:00 Struer Håndbold, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Videbæk-Fiskbæk KFUM, JS Struer Energi Park Struer Energi Park hal 1
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
389197
16.
19:30 TØK/Hjortdal, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Taars/Ugilt IF, S1 Thorup-Klimhallen 26-28
389213
16.
19:30 Them GF, JS Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Ejstrup/Hærvejen, JS Them-Hallen 25-23
389200
16.
19:15 Mejlby/Haverslev KFUM, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 HIK-Rosendal Håndbold S1 Haverslevhallen 32-35
389212
16.
ØHK Hedensted, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Ry Håndbold, JS Hedensted Centret Hedensted Centret Hal A
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
389202
15.
21:00 HK 89 Båndbyerne, S3 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 IF "Jarl" Arden, S2 Båndbyhallen, Storvorde 24-23
389218
15.
20:30 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 Ø.Starup-V.Nebelhallen 25-21
389214
15.
20:00 GHT Hovedgård, S3 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Bording KFUM, S2 Hovedgård-Hallen Hovedgårdhallen 25-43
389216
14.
20:45 Taulov-Skærbæk IF, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 FSH, Holsted, S1 Elbohallerne Elbohallen Hal 2 35-30
389219
14.
20:30 SIF Ansager , S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Blåbjerg HK, JS Skovlund/Ansagerhallen 27-23
389208
14.
20:30 Skødstrup SF, S3 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 IF Ådalen, JS Midtpunktet, Skødstrup Midtpunktet, Skødstrup hal 1 18-31
389195
14.
20:15 Vestbjerg IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Aabybro HK, JS Langholthallen 16-31
389199
09.
20:30 IK Vest, Ranum, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Sortebakken HK, JS Ranum Multi Kultur Center 22-24
389194
09.
20:15 Bindslev/Tversted IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 VGH Vester Hassing/Gandrup Håndbold, S2 Tannisbugthallen 23-29
389215
09.
20:15 Sejs-Svejbæk IF S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Galten FS, JS Sejs Skolehal 26-28
389206
08.
19:30 Idom-Råsted IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 NSK Håndbold, Krunderup, S1 PLEXUS Idom-Råsted 24-19
389210
07.
20:30 Harlev IK, S3 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Randers KFUM, JS Næshøjhallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
389209
07.
20:00 Ans IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Lystrup IF, S1 Ans Idræt & Kulturcenter 27-22
389204
07.
20:00 Vridsted IF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Mønsted-Sparkær IF, S1 Vestfjendshallen 34-25
389217
07.
20:00 Skærbæk Håndboldklub, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Team NØS, Haderslev Næs, JS Skærbæk Fritidscenter Skærbæk Fritidscenter, Hal 1 13-45
389201
05.
14:00 Skalborg SK, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 IF Frem Skørping HK, S3 Agri Nord Idrætscenter 41-24
389198
02.
20:10 Løkken GVL Håndbold, S4 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Brønderslev IF, S1 Løkken Idrætscenter 21-37
november 2021
389220
30.
20:15 Lundtoft IF, S1 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Bov IF, JS Kliplev Hallen Kliplevhallen 25-29
389205
23.
19:45 Tarm-Foersum GF, S2 Jydsk Cup Herrer, 2. runde | Pulje 1 Vildbjerg KFUM, JS Tarm Idrætscenter Tarm Idrætscenter A 27-26

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Team NØS, Haderslev Næs, JS 1 1 0 0 45 - 13 2
2 Bording KFUM, S2 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 43 - 25 2
3 Skalborg SK, S1 1 1 0 0 41 - 24 2
4 Brønderslev IF, S1 1 1 0 0 37 - 21 2
5 Aabybro HK, JS 1 1 0 0 31 - 16 2
6 IF Ådalen, JS 1 1 0 0 31 - 18 2
7 Vridsted IF, S2 1 1 0 0 34 - 25 2
8 VGH Vester Hassing/Gandrup Håndbold, S2 1 1 0 0 29 - 23 2
9 Taulov-Skærbæk IF, S1 1 1 0 0 35 - 30 2
10 Ans IF, S2 1 1 0 0 27 - 22 2
11 Idom-Råsted IF, S2 1 1 0 0 24 - 19 2
12 Ø.Brønderslev IF, S1 1 1 0 0 33 - 29 2
13 Bov IF, JS DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 29 - 25 2
14 SIF Ansager , S1 1 1 0 0 27 - 23 2
15 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 1 1 0 0 25 - 21 2
16 HIK-Rosendal Håndbold S1 1 1 0 0 35 - 32 2
17 Taars/Ugilt IF, S1 1 1 0 0 28 - 26 2
18 Galten FS, JS 1 1 0 0 28 - 26 2
19 Them GF, JS 1 1 0 0 25 - 23 2
20 Sortebakken HK, JS 1 1 0 0 24 - 22 2
21 Tarm-Foersum GF, S2 1 1 0 0 27 - 26 2
22 HK 89 Båndbyerne, S3 1 1 0 0 24 - 23 2
23 VIF, Mors, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
24 Videbæk-Fiskbæk KFUM, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
25 Harlev IK, S3 1 1 0 0 0 - 0 2
26 Kristrup Boldklub S1 1 1 0 0 0 - 0 2
27 Ry Håndbold, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
28 Vildbjerg KFUM, JS 1 0 0 1 26 - 27 0
29 IF "Jarl" Arden, S2 1 0 0 1 23 - 24 0
30 TØK/Hjortdal, S2 1 0 0 1 26 - 28 0
31 Sejs-Svejbæk IF S2 1 0 0 1 26 - 28 0
32 Ejstrup/Hærvejen, JS 1 0 0 1 23 - 25 0
33 IK Vest, Ranum, S1 1 0 0 1 22 - 24 0
34 Mejlby/Haverslev KFUM, S1 1 0 0 1 32 - 35 0
35 Sæby HK, S1 1 0 0 1 29 - 33 0
36 Lundtoft IF, S1 1 0 0 1 25 - 29 0
37 Blåbjerg HK, JS 1 0 0 1 23 - 27 0
38 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 1 0 0 1 21 - 25 0
39 FSH, Holsted, S1 1 0 0 1 30 - 35 0
40 Lystrup IF, S1 1 0 0 1 22 - 27 0
41 NSK Håndbold, Krunderup, S1 1 0 0 1 19 - 24 0
42 Bindslev/Tversted IF, S2 1 0 0 1 23 - 29 0
43 Mønsted-Sparkær IF, S1 1 0 0 1 25 - 34 0
44 Skødstrup SF, S3 1 0 0 1 18 - 31 0
45 Vestbjerg IF, S2 1 0 0 1 16 - 31 0
46 Løkken GVL Håndbold, S4 1 0 0 1 21 - 37 0
47 IF Frem Skørping HK, S3 1 0 0 1 24 - 41 0
48 GHT Hovedgård, S3 1 0 0 1 25 - 43 0
49 Skærbæk Håndboldklub, S2 1 0 0 1 13 - 45 0
50 Nr. Søby IF, JS 1 0 0 1 0 - 0 0
51 Struer Håndbold, S2 1 0 0 1 0 - 0 0
52 Randers KFUM, JS 1 0 0 1 0 - 0 0
53 Trustrup-Ålsrode IF, JS 1 0 0 1 0 - 0 0
54 ØHK Hedensted, S1 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE